درباره شرکت

با استفاده از روش­های ژئوفیزیکی، خواص فیزیکی لایه­ های زیرین را در سطح زمین می­ توان اندازه ­گیری کرد. اساسا همه اطلاعاتی را که از روش­ های ژئوفیزیکی به دست می­ آید از حفاری و نمونه­ برداری نیز می­ توان به دست آورد. ولی حفاری گران و کند است حتی مواقعی که با مناطق کم عمق در مطالعات مهندسی سروکار داریم. لذا ژئوفیزیک را می­ توان به کار برد و برنامه حفاری را بهینه­ سازی کرد.

 

معرفی شرکت:

امروزه با توجه به نیاز روز افزون به استفاده از علوم ژئوفیزیک کاربردی در بسیاری از شاخه های علوم زمین بخصوص مطالعات ژئوتکنیک، زمین شناسی مهندسی، محیط زیست و مهندسی آب­ های زیر زمینی و هم­چنین اکتشافات معدنی، شرکت مهندسی زمین پارس ژرف کاو (با مسئولیت محدود) با هدف ارائه خدمات فنی تخصصی در زمینه­ های مختلف مهندسی ژئوفیزیک در طرح­ های عمرانی، زیربنائی، مسکونی، صنعتی، معدنی، زمین شناسی و نقشه بردای با شماره ثبت 15702 در  کرمان تأسیس و شروع به فعالیت نموده است .
در حال حاضر این شرکت ضمن برخورداری از کادری فنی متشکل از کارشناسان و متخصصین ژئوفیزیک و زمین­ شناسی و با بهره­ گیری از وسائل و تجهیزات صحرائی و دفتری ، اجرای روش­ های مختلف اکتشافات ژئوفیزیکی را در انجام خدمات مطالعاتی طرح­ها ارائه می نماید.
  • انجام روش­های اکتشافات لرزه ای سطحی (انکساری و انعکاسی) و درون چاهی(دان هول)
  • اجرا روش الکترو مغناطیس، رادار نفوذی به زمین (GPR)
  • اجرا روش مغناطیس ­سنجی، گرانی­ سنجی(در اکتشاف معادن)
  • روش ­های الکتریکی مقاومت سنجی (روش پتانسیل خودزا و روش سونداژ الکتریکی) (در اکتشاف معادن و منابع آب زیرزمینی)
  • اجرا روش قطبش القائی (در اکتشاف معادن)
  • مطالعات تحلیل خطر زلزله
کاربرد داده ­ها و اطلاعات حاصل از اکتشافات مهندسی ژئوفیزیک ضمن استفاده در ارزیابی محلی و منطقه ­ای ساختگاه طرح­های عمرانی و زیربنائی مانند سدها، تونل­ها، خطوط انتقال نفت و گاز، ساختمان ­های بلند مرتبه مسکونی و تجاری و سایت­های صنعتی در انجام اکتشافات باستان­ شناسی و شناسایی محیطی در مهندسی محیط زیست و ارزیابی منابع آب­های زیرزمینی و کانسارهای معدنی مورد استفاده قرار می­گیرد. هم­چنین استفاده از داده­ های ژئوفیزیکی در تعیین پارامترهای مورد نیاز طراحی بخصوص در رابطه با خطر زمین لرزه کاربرد دارد.